Co je to PE33

V roce 2007 se v komunitě nadšenců a příznivců CB pásma objevil nový závod zaměřený na spojení na vysílačce s názvem PE33. Byl organizován nadšencem pod volačkou MateS FM. Organizátor se snažil poskytnout další příležitost pro všechny CB kamarády, kteří měli chuť soutěžit.

PE33 byl vlastně kombinací různých CB závodů, jako byly EBH, LPD, OTF a CB Liga. Cílem bylo spojit (napodobit) tyto soutěže do jedné velké akce a donutit lidi znovu vyrazit do přírody, pěšky, autem, na kole, na kopec, horu, krtinec anebo jen z balkónu i v době začínajícího podzimu.

Hlavním závodem bylo soutěžení expedic, které se snažily navázat co nejvíce spojení na vysílačce. Avšak pro ty, kteří neměli možnost vyrazit na výpravu, byla připravena doplňková soutěž s názvem „Lovím 33“, které se mohli zúčastnit i z domácího QTH. V roce 2023 byla doplňková soutěž pro nezájem zrušena.

Organizátor doufal, že nový závod nadchne lidi a donutí je vyjet na své oblíbené kóty.

PE33 se stal tradiční akcí a každý rok se uskutečňuje nový ročník. Dokud to bude v silách organizátora bude se soutěž PE33 v portfoliu CB CZ-SK soutěží stále objevovat.