Noc plná výzev: Příběh 16. ročníku závodu PE33 v CB pásmu

Dne 16. – 17. září 2023 se odehrál již šestnáctý ročník závodu PE33, událost, která se zdá být možná tou poslední. A přece, stále dokázala nalákat mnoho vášnivých účastníků na vlny CB pásma.

Ať již vítr vane směrem na jakýkoli světový bod, můj osud byl opět spojen s bílými Karpaty a chatou Vyškovec v lokátoru JN88VW. Tato cesta byla zvlášť odlišná od předešlých, neboť jsem se rozhodl vyhnout se zavedenou trasou na Vsetín a dát přednost cestě po těch nedokončených dálnicích směrem k Přerovu a Uherskému Hradišti. Můžete si být jisti, že tato volba nesla v sobě mnoho výzev, ale já jsem byl rozhodnutý podstoupit je.

Ostré paprsky slunce probleskovaly skrz okno mého vozu, když jsem opustil své město Frýdek-Místek. Moje cesta se stala malým dobrodružstvím, kde na každém kilometru mě přivítalo malé české překvapení svědčící o kvalitě českých dálnic. (Ne)dokončené dálnice mě vedly skrz polámané lesy a přes pole, kde jsem projížděl městy a vesnicemi. Průjezdy novými oblastmi se měnili na dobrodružství samotné, a to bylo přesně to, co jsem hledal :).

I přes pár nepřesností a zádrhelů na cestě, bylo toto dobrodružství úspěšné. Dostal jsem se na místo svého cíle, Chatu Vyškovec, na čas a s naprostým smyslem pro uspokojení. Místo následovalo svou tradici a přivítalo mě, závodníka kontrolora a nadšence CB pásma, s otevřenou náručí. Jenže byla tam dovolená 😀

CB

Tato událost bude možná tou poslední, ale pro mě to byla opět nezapomenutelná kapitola v mém životě, plná naděje a výzev. A kdo ví, možná se mi ještě podaří uspořádat něco podobného v budoucnu, protože dobrodružství nikdy nekončí.

16. ročník závodu PE33 se nepochybně nezařadí mezi nejúspěšnější, ale to nevadí.
Po svém příjezdu na Vyškovec jsem se chopil s plným nadšením a energií, do stavby antén (ještě že se objevili kamarádi).
Počasí, hrálo svou roli a vždy přináší výzvy, jaké musí účastníci překonat. Slyšitelnost na pásmu nebyla v průběhu dne a večera až do 21. hodiny zrovna výhodná. Éter, byl dost zarušený a plný exotických stanic z východu i západu, ale i přes občasné nesrovnalosti, které takové soutěži prostě náleží se podařilo udělat pár spojení.
Náročné situace jsou pro dobrodružství jako je potrable na kopci, stvořené. Účastníci se určitě nezalekli a snažili se navázat co nejvíce spojení, i když podmínky na pásmu nebyly ideální. Uvidím, co bude v denících.

CB

Pak v tichu noci a s nástupem nového dne se situace dramaticky polepšila. Zvuky byly neuvěřitelně jasné, což nám poskytlo ideální podmínky pro vzájemnou komunikaci a návaznost spojení. Bylo nesporné, že příroda sama rozhodla, že závod PE33 bude ještě fascinující tím, že nám darovala perfektní zvukový obraz. Díky těmto ideálním zvukovým podmínkám v noci a ráno byl tento závod nádherným završením víkendového výjezdu.

A tak se zakončilo toto portejblování na kótě Vyškovce. Jsem pohlcen dojmy a nadšením, ale ještě víc celkovou únavou. PE33 se pro mne stal nezapomenutelným triumfálním zážitkem, který bych si přál prožít znovu. Avšak síla a chuť mi již na toto dobrodružství schází.

CB

Srdcem plným vděčnosti obracím své slova k vám všem a s napětím očekávám naše setkání při příštím ročním vyhodnocení, které se odehraje v roce následujícím, uprostřed východočeských krajin v městečku Holice.

73

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře