Osmnáctý ročník Podzimního Éteru 33 je za námi a opět ukázal, že CB vysílání má mezi „nadšenci“ pevné místo.Letošní ročník nepřinesl žádné překvapení, ale těsné souboje a výkony, které stojí za to vyzdvihnout. Podmínky na pásmu nebyly jednoduché, přesto se podařilo navázat řadu kvalitních spojení a výsledková listina je toho důkazem.
Výsledky a průběh závodu
Na prvním místě se s výrazným náskokem umístil ES01 Milan Senica, který dokázal nasbírat 8 521 bodů a zároveň stejný počet uznaných kilometrů. Jeho maximální DX činil 340 km, což je v rámci letošního ročníku jeden z nejlepších výkonů. Je vidět že Milan se baví a CB je pro něj relax 😀
Druhé místo patří CT02 Expedici Tuto, která si připsala 5 712 bodů a DX 287 km. Třetí příčku obsadila SK11 Expedice Matej s 5 635 body a DX 263 km. Obě expedice předvedly kvalitní výkon, který je zařadil mezi favority závodu.
Velmi zajímavý je i výsledek CT04 Expedice Tesla, která sice nasbírala 5 306 bodů, ale po zbytečných chybách v deníku skončila s 4 422 body na 4 místě. Přesto se může pochlubit nejdelším DXem ročníku – 359 km i když mimo CZ, což je letošní absolutní maximum, ale spojení do závodu neplatné.
Do první desítky se dále probojovaly:
- CZ19 Expedice Sever – 4 452 bodů, DX 340 km
- CZ14 Expedice K25 – 3 262 bodů, DX 261 km
- CT12 Expedice Ham – 3 169 bodů, DX 221 km
- CT18 Expedice Šmak – 2 856 bodů, DX 239 km
- CZ15 Jarda Tábor – 982 bodů, DX 171 km
- ES10 Expedice Marco Polo – 678 bodů, DX 145 km
Závod tradičně doplnili i jednotlivci a menší týmy, kteří přispěli k celkové atmosféře a rozmanitosti spojení. Za zmínku stojí například SK08 Marian Michalková či CZ17 Expedice Vrchhůrka, kteří i přes menší počet spojení závod nevzdali a dotáhli jej do konce.
Co letošní ročník ukázal
- DX podmínky byly proměnlivé, ale několik stanic dokázalo využít krátkých oken a předvést špičkové výkony.
- Rozdíly mezi 2.–4. místem byly minimální, což ukazuje na vyrovnanost letošního závodu.
- Milan Senica dominoval nejen počtem bodů, ale i stabilitou spojení.
Poděkování a výhled
Děkuji všem účastníkům, kteří se do 18. ročníku zapojili – ať už z kopců, expedic, nebo domácích QTH. Vaše nadšení a energie jsou tím, co drží Podzimní Éter 33 při životě.
Další ročník začne opět za rok a věřím, že opět přinese nové výzvy, přátelská setkání na pásmu a radost z každého navázaného spojení.
Děkuji za podporu všem co si najdou čas a ukážou že PE33 je zábava ne NUTNOST.
Těším se na vás v 19. ročníku Podzimního Éteru 33 – Vlny, které nás spojují.
| Poř. | Znak | Expedice/Stanice | Body | Uzn. Km | DX (km) | Uzn. Spoj. | Neuzn. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | ES01 | Milan Senica | 8 521 | 8 521 | 340 | 95 | 2 |
| 2. | CT02 | Expedice Tuto | 5 712 | 5 712 | 287 | 54 | 3 |
| 3. | SK11 | Expedice Matej | 5 635 | 5 635 | 263 | 59 | 0 |
| 4. | CT04 | Expedice Tesla | 5 306 | 4 422 | 359 | 35 | 7 |
| 5. | CZ19 | Expedice Sever | 4 452 | 3 710 | 340 | 38 | 2 |
| 6. | CZ14 | Expedice K25 | 3 262 | 2 509 | 261 | 31 | 3 |
| 7. | CT12 | Expedice Ham | 3 169 | 3 169 | 221 | 28 | 2 |
| 8. | CT18 | Expedice Šmak | 2 856 | 2 197 | 239 | 16 | 2 |
| 9. | CZ15 | Jarda Tábor | 982 | 755 | 171 | 8 | 4 |
| 10. | ES10 | Expedice Marco Polo | 678 | 678 | 145 | 10 | 0 |
| 11. | SK08 | Marian Michalková | 611 | 470 | 110 | 8 | 0 |
| 12. | CZ17 | Expedice Vrchhůrka | 135 | 104 | 128 | 3 | 15 |